tatry
Jesteś tutaj: tatromania.pl » szczyty Tatr

Szczyty Tatr

Szczyty w Tatrach - GranatySzczyty w Tatrach należą do wyjątkowych miejsc z których można podziwiać niesamowite górskie krajobrazy nieraz zapierające dech w piersiach i wywołujące niezapomniane wrażenia. Najpopularniejsze szczyty w Tatrach, mianowicie: Gubałówka, Giewont, Kasprowy Wierch czy Świnica w trakcie sezonu są oblegane przez tłumy turystów chcących poczuć piękno górskich szlaków.

Po stronie polskiej najwyższym szczytem są Rysy, liczące 2503 m n.p.m., a po stronie słowackiej dominuje Gerlach o wysokości 2655 m n.p.m. (jest to zarazem najwybitniejszy szczyt w całych Tatrach).

Wybierając się w trasę zdobywania szczytów Tatr nie należy zapominać, że objęte są one obszarem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wymusza to ze strony turystów bezwzględne przestrzeganie przepisów dotyczących przebywania na terenie górskim. Jest to szczególnie istotne ze względu na niezwykle rzadkie gatunki zwierząt i roślinności, które można napotkać w drodze na szczyty Tatr. Niestety, ale bardzo często dochodzi do sytuacji, w których turyści przeceniają swoje możliwości i umiejętności wspinając się w wyższa partie gór bez odpowiedniego przygotowania (dotyczy to przede wszystkim odpowiedniego ubioru, butów i zabieranego w trasę ekwipunku).

Szczyty w Tatrach, kiedy już je zdobędziemy pokonując nieraz trudne ścieżki wynagradzają nasz trud w postaci niesamowitych krajobrazów. W sezonie zimowym nic tak nie sprawia przyjemności jak zjazd na nartach z ośnieżonych, tatrzańskich szczytów. Najchętniej turyści spragnieni mocnych wrażeń wybierają trasę z Kasprowego Wierchu. Niestety, ale nie należy ona do najłatwiejszych, dlatego też amatorzy zimowych sportów będą mieć mocno utrudnione zadanie. Wytrwali pasjonaci górskich wypraw pokonując własne słabości co roku zdobywają szczyty w Tatrach przeżywając niezapomniane emocje towarzyszące wspinaczce.

Po prawej stronie w menu umieściłam spis najbardziej znanych szczytów Tatr Polskich. Z biegiem czasu lista będzie się powiększać. Przy każdym szczycie znajduje się opis z najważniejszymi informacjami oraz zdjęcia.

Copyright © 2009 moniatek. Wszystkie prawa zastrzeżone.