tatry
Jesteś tutaj: tatromania.pl » szczyty Tatr » Nosal

Nosal

Między Doliną Bystrą a Doliną Olczyską w Tatrach na wysokości 1206 m n. p. m. znajduje się ryglowy szczyt - Nosal. Szlak prowadzący na Nosal należy do jednych z najkrótszych po polskiej stronie Tatr do przebycia w stosunkowo krótkim czasie. Na wzniesieniu można dostrzec rzadkie gatunki roślinności wapieniolubnej (w tym szarotki alpejskie, pierwiosnka łyszczaka).

Z wierzchołka rozpościera się panorama na większość szczytów w rejonie Doliny Gąsienicowej, Giewont, Czerwone Wierchy, jak i na Tatry Zachodnie.

Na Nosalu, na jego północnym stoku znajduje się także stacja wyciągu krzesełkowego. Góra, szczególnie w sezonie zimowym jest chętnie odwiedzana przez miłośników białego szaleństwa. Otoczenie stoku oraz wytyczone trasy zjazdowe są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Nawet początkujący narciarze powinni sobie na nich poradzić, szkoląc się pod czujnym okiem instruktora. Dla bardziej ekstremalnych wrażeń można także skorzystać ze szkoleń paralotniowych organizowanych w sezonie wiosenno-letnim.

Copyright © 2009 moniatek. Wszystkie prawa zastrzeżone.