tatry

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch Kasprowy Wierch liczący 1987 m n.p.m. to góra w Tatrach Zachodnich, która zachwyca swoim urokiem rzesze turystów mających możliwość znalezienia się na jego szczycie. Działająca z powodzeniem i zmodernizowana kolejka "Kasprowy Wierch" wywozi od lat ciekawych i chcących poczuć piękno tatrzańskiego krajobrazu odwiedzających rejon Zakopanego i Kuźnic. Nawet wielogodzinne kolejki w oczekiwaniu na bilet nie zniechęcają wytrwałych. Wkońcu dla wielu z nich przejazd kolejką to atrakcja, którą będą mogli doświadczyć raz w życiu.

Dla bardziej odważnych i zamiłowanych w zdobywanie szczytów, którzy wybierają pieszą wędrówkę, trasa obfituje w wiele niesamowitych widoków. Co oczywiście później przekłada się na satysfakcję z dotarcia o własnych siłach na Kasprowy Wierch. W drodze na Kasprowy Wierch mijamy Dolinę Bystrą i szumiący w niej potok, po czasie docierając do jej rozgałęzienia prowadzącego przez Dolinę Kasprową. W trakcie wyprawy można nieco odetchnąć podziwiając rozpościerające się widoki na Giewont, Dolinę Kondratową oraz część masywu Czerwonych Wierchów. Przy dobrej widoczności krajobrazy tej części Tatr wzbudzają zachwyt, dając przy tym energię na dalszą część pokonywanej trasy prowadzącej przez leśne ścieżki i zbocze Kasprowego Wierchu.

Kiedy już dotrzemy na szczyt tej niezwykle popularnej góry wysiłek włożony w jej zdobycie zostanie wynagrodzony (oczywiście pod warunkiem dobrej pogody) zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Na szczycie Kasprowego Wierchu mieści się Stacja Meteorologiczna z charakterystycznym dla siebie obiektem. Zarówno w sezonie letnim jak i zimowym szczyt Kasprowego jest oblegany przez spragnionych górskich atrakcji. W zimie działają zjazdowe trasy narciarskie przeznaczone zdecydowanie dla bardziej zaawansowanych fascynatów zimowych sportów.

Z Kasprowego Wierchu prowadzą liczne szlaki, m.in. w kierunku Świnicy, Hali Gąsienicowej, Kuźnic. Tylko od własnych możliwości i sił zależy jaką drogę powrotną wybierzemy. Niezaprzeczalnie każda będzie pełna wrażeń i podmuchów górskiego wiatru.

Copyright © 2009 moniatek. Wszystkie prawa zastrzeżone.